1

Poznaj tajniki kryptologii!

Rusza kolejna edycja internetowej gry Łamacze Szyfrów (The Codebreakers), której organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne Viator. Tym razem tajemnice kryptologii ujawniane będą nie tylko w języku polskim, ale także angielskim, hiszpańskim i niemieckim!

Gra wciągnie każdego, kto kocha przygodę, zagadki i komu nie jest obcy duch rywalizacji. W czasie gry organizatorzy stopniowo udostępniają krótkie wykłady wyjaśniające różne metody szyfrowania i łamania szyfrów oraz oczywiście odpowiednie zagadki związane z kryptologią, Marianem Rejewskim, Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim.

Zespół, który jako pierwszy ustawi rotory Enigmy w Panelu Zespołu w napis ENIGMA zwycięży i otrzyma główną nagrodę. Zespoły powinny liczyć 3 osoby. Nie ma limitów wiekowych.

Trzy poziomy trudności zapewnią dobrą zabawę tak samo początkującym, jak i już wtajemniczonym, a co ciekawe, można przejść przez poziom trial, początkujący i zaawansowany, rozwijając swe umiejętności wraz z przebiegiem gry! I to właśnie Ty możesz wygrać!

Rejestracja zespołów na stronie http://www.thecodebreakers.org/

Enigma - using the machine

Today another part of our game - among others - you can watch the following movie

Opublikowany przez Codebreakers Piątek, 10 listopada 2017